Nakládané houby

Nejchutnější houby v octovém nálevu.

22. ledna 2010 v 22:13 | Radek Pilař
Venku mrzne, až praští, vše je zahaleno ve sněhové peřině, předpovědi meteorologů na následující dny nejsou příliš optimistické, sedím ve vytopené místnosti před monitorem a právě otevírám sklenici nakládaných hub.

Moji přátelé, Liberečtí mykologové mi minulý rok dali recept, o kterém si troufám tvrdit, že jsem ještě lepší nakládané houby nejedl...Fakt bomba. Protože recept už je nějaký čas zveřejněný, ale nevím přesně kde, rozhodl jsem se, že ho pro Vás zveřejním zde.....
...Tak tedy...

MYKOLOGICKÝ KROUŽEK LIBEREC
Recept na nejchutnější houby v octovém nálevu od 18 násobného vítěze soutěží "Houby v octě" Jaroslava Burdy.

Nejprve několik dobrých rad:
Houby do octa používáme mladé, pevné, nerozmoklé, nečervivé.
Mezi nejlepší houby do octa, kromě všech hřibovitých, patří i holubinka namodralá, černající, kolčaví, nazelenalá, bukovka, mandlová, olivová, ryzec pravý, liška obecná, slizák mazlavý, šupinovka zlatozávojová, závojenka podtrnka, hlíva ústřičná, muchomůrka růžovka, šedivka, strmělka mlženka, václavka obecná, čirůvka májovka, zelánka, havelka, fialová a dvoubarvá, šťavnatka slonovinová a pomrazka, sírovec žlutooranžový, pstřeň dubový, ...S možností použití v čínské kuchyni to jsou: Ucho Jidášovo, rosolozub huspenitý, patyčka rosolovitá.

POSTUP:
Houby vyčistíme - nejlépe v sítu pod tekoucí vodou, nakrájíme na přiměřeně velké kousky a předvaříme ještě v den sběru!
Ve velkém hrnci, naplněném houbami téměř do poloviny, houby předvaříme v co největším množství vody. Na 1 litr vody použijeme rovnou polévkovou lžíci soli, 16 količek pepře, 3 kuličky nového koření,1 bobkový list. Můžeme přidat kořenovou, zvláště celer.
Houby předvaříme podle tvrdosti 10 - 20 minut. Václavka je za syrova jedovatá - vaříme vždy dvacet minut, hlíva ústřičná bývá v některých částech plodnice tužšší, tyto části vaříme až jednu hodinu. Po celou dobu varu sbíráme vzkypělou pěnu a případné nečistoty. Vývar slejeme a houby opláchneme na sítě studenou vodou. Pokud použijem kořenovou zeleninu, odstraníme ji a dál již nepoužíváme.
NÁLEV:
0,25 l octa 8%
0,75 l vody
20 g soli - rovná polévková lžíce
50 g cukru
10 tablet umělého sladidla SUALIN

1 bobkový list
1 hřebíček
3 kuličky nvého koření
15 kuliček pepře
1,5 lžičky hořčičného seminka
0,5 lžičky koriandru (plod)

Vše necháme 5 minut povařit, řecedíme, koření rovnoměrně rozdělíme do sklenic.
Předvařené houby necháme dobře okapat a plníme spolu s čerstvou zeleninou - cibulí, mrkví, celerem, případně květákem, sladkou paprikou, brokolicí, patizonem a koprem asi do tří čtvrtin sklenice. Musí nám zbýt dostatek místa pro nálev. Do každé sklenice přidáme pro vyvážení chuti malý kousek feferonky. Nejvýrazněji koření dlouhé, mírně palčivé "kozí rohy", do sklenice 0,37 l použijeme asi 6 cm této papričky.
Uzavřené sklenice zcela ponořené ve vodě sterilujeme 25 minut při 100°C.

Nezbývá nic jiného, než popřát Vám dobrý lov a dobrou chuť.

Opravdu tenhle recept stojí za to.
Můžete mi poslat Váš recept na Krysot74@seznam.cz a já Vám ho zde zveřejním.....Všichni rádi zkoušíme něco nového.

 
 

Reklama