Hřib kavkazský (Boletus caucasicus)

5. srpna 2011 v 21:06 | Radek Pilař |  Dokumentování růstu
A mám tu další houbařský špek. Včera jsme našli celkem dost mladých hřibů kolodějů. Koloděje rostou v listnatých teplomilných lesích dost hojně a to v mnoha barevných formách. U jedné skupiny asi pěti plodnic jsem si ale všiml něčeho zvláštního, třeň byl výrazně rozdělený na červenou barvu v horní části a na žlutou ve spodní. S Robim jsme nad tím spekulovali, ale plodnice byly ještě tak malé, že se nedalo nic konkrétního zjistit.
Dneska odpoledne jsem do M.B. zajel nafotit a přemaskovat včera nalezené vzácnosti. Když jsem došel k této skupině, byly už o poznání větší a dá se už říct podle tvořící se síťky pouze v horní části třeně, že se nejedná o typickou formu hřibu koloděje, ale o vzácný hřib kavkazský, který je mnoha mykology povážován za vzácnou varietu hřibu koloděje, ale byl uveden jako samostatný druh.
Zítra se na tuto lokalitu zase chystáme, tak doufám, že tam ještě budou...I když jsou dobře zamaskované, tak zdejší šťouralové, kteří o víkendu určitě vyrazí zničí všechno co vyhrabou..... Popřípadě zítra přidám další foto....
4.8.
5.8.
6.8.
Ke včerejšímu článku "Rostou" jsem vložil pro porovnání dnešní foto satanášů a medotrpkáčů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.