Už se to blíží

11. března 2010 v 20:13 | Radek Pilař |  Jarní houby
Koukám na předpověď počasí, která se jeví už dost příznivě. Po neděli se má rtuť teploměru vyšplhat až na 15°C. Jestli se nám to vyplní, tak by mohly do dvou týdnů vyrazit první kačenky české.....Tedy tady na severu. Jinde, v jižních čechách, nebo okolo Prahy by mohly být už dřív.

Zde je několik loňských jarních krásek pro oživení paměti.
Ti z Vás, kteří ještě na kačeny nemáte své místečko, prohledávejte lokality, kam by jste normálně vůbec nevkročili - čím větší bordel, tím větší šance na úspěch. Já je nacházím pod jívami, osikami a naškodu není vtroušená planá třešeň.

Sezona kačenek je dost krátká, Tak Vám všem přeju mnoho trpělivosti a hlavně toho houbařského štěstí.... Já mám sice na ně alergii, ale vyhledávám je stejně, protože to jsou svým tvarem a obdobím výskytu velice zajímavé a nádherné houbičky...Alespoň je nesesbírám a můžu je tak sledovat po celou jejich životní cestu.

Na www.nahouby.cz v diskusním fóru se určitě už brzy někdo pochlubí, počítám, že Tonda z Kralup, nebo Pantáta. Oni žíjí o něco jižněji a tam už je čekám každým dnem.
Já to tady na seweru budu sledovat a hned budu zde informovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Verichová Marie Verichová | E-mail | 5. března 2011 v 14:11 | Reagovat

Moc krásně jsem si početla o smržích a kačenkách,leč musím konstatovat,že se mi za spoustu let pídění nedostalo té radosti najít ony zmiňované houbičky :-( .Byla bych vděčná,kdyby mě někdo vzal sebou a ukázal mi,že ty houby skutečně existují.Kolem Jizery a v různých terénech hledám taky,ale bohužel bezvýsledně,tak kdyby náhodou nějaký dobrovolník.......vzala bych ho potom na na oplátku na jiné houby.....s díky Maruška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.