Ryzec šeredný (Lactarius turpis)

3. února 2010 v 19:03 | Radek Pilař |  Letní a podzimní houby
Jeden z mnoha druhů ryzců, který roste v létě a na podzim většinou ve smíšených lesích a to hlavně ve smrčinách promíchaných břízou, na kyselých půdách.
Je dobře určitelný podle zelenohnědého, až černavého zpočátku vyklenutého, později plochého, uprostřed vmáčklého, nepásovaného, dlouho podvinutého klobouku.

Třeň je krátký, válcovitý, často ďubkatý, světle žlutě, až hnědě olivový, ve stáří od báze šedohnědnoucí. Často je třěň celý v zemi, koukají jen klobouky.

Dužnina je bělavá, tuhá, na řezu slabě hnědnoucí, bez výrazné vůně a s palčivou chutí.

Mléko bílé, až vodnaté, silně palčivé.
Ryzec šeredný je dostatečně tepelně neupravený doslova nepoživatelný. Ve východní Evropě je běžně sbírán. Dlouhodobým vařením palčivost mizí a pak ho normálně konzumují.

Můj kamarád, jeden mykolog z Liberce je nakládá do octového nálevu a nemůže si je vynachválit. Po dlouhou dobu byl u nás uváděn v odborné literatuře pouze jako nejedlý, ale v posledních letech byla v dužnině zaznamenána přítomnost dost nebezpečné látky necatorin, která je vysoce mutagenní. Tato látka se u ryzců šeredných objevuje dost sporadicky, v různé koncentraci a může spůsobit dost těžké poškození zdraví.

Já osobně jsem se těšil, jak si je v následující sezoně naložím do octa, ale radši si po tomto zjištění nechám zajít chuť, kamaráda na to upozorním a ani Vám nedoporučuji jejich konzumaci, vždyť je na světě tolik dobrých a bezpečných hub, že nám to nestojí za to, hrát Ruskou ruletu....Co myslíte.
Je pravda, že si svůj název " šeredný " opravdu zaslouží. Je skoro nezaměnitelný a ke sběru moc neláká....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zdeno zdeno | E-mail | 8. února 2010 v 7:47 | Reagovat

Ale v octu je zajímavě fialový,oživí mdlé klouzky,rád sbírám a konzumuji...

2 Kryšot Kryšot | 9. února 2010 v 14:07 | Reagovat

No jo, i Pepa je chválí, možná když se jich nesní moc, tak to nevadí,....ale ten jed tam je prokázaný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.