Kačenka česká....Jedlá, nebo nejedlá?

22. prosince 2009 v 14:09 | Radek Pilař |  Jarní houby
Kačenka česká (Verpa bohemica) patří také mezi jarní oblíbené druhy, v některých letech ji najdeme už v březnu.
Vybírá si místa, kam by mnohý houbař při svých toulkách ani náhodou nezabloudil. Já osobně mám kačenku českou ve svém houbovém repertoáru teprve od roku 2007. Objevil jsem ji tenkrát náhodou ve starém pískovém lomu, který už je víc jak dvacet let opuštěný. V současné době je celá plocha bývalého lomu zarostlá nálety osik, jív, bříz,jasanů a borovic...Snad jsem na nic nezapoměl...Zajímavé je, že zde rostou kačenky ve dvou odlišných formách. Na jedné straně jich jsou stovky, celá hejna, ale drobných plodnic se slabým třeněm, jejich velikost je tak asi do deseti cm. A na druhé straně lomu se objevují sice v menším množství, ale zato mohutné a masité plodnice, které měří i přes dvacet cm a mají zabarvení od bělavé až po lososově červenou.
Letos na jaře se zde ukázala velice vzácná krasočíška žlutá (Caloscypha fulgens) , kterou si přijel nafotit kamarád Zdeněk (Nahouby.cz posílá parádní fotky a příspěvky jako"z").
O krasočíšce někdy příště, vraťme se ke kačenkám.
Se Zdeňkem jsme bádali na tom, proč ty dvě variety? Na konec jsme na to přišli, Na místě, kde rostou ty masité kačenky byla ještě za minulého režimu zřízena skládka stavební suti. Dnes je to zapadané již dávno zetlelým listím a na první pohled to ani nepoznáte. Nicméně obsah vápníku a jiných minerálů zde bude podstatně větší, než na druhé straně lomu a to kačenám zjevně svědčí.

Na prvním obrázku je drobná forma.
Na druhém obrázku je velká lososově zabarvená plodnice.
A jak je to s jejich jedlostí?
Já osobně jsem jich v letech 2007 a 2008 pojedl stovky kusů, většinou naplněných masovou směsí a musím podotknout, že byly výborné.
Ovšem co se mi přihodilo letos.........Přinesl jsem si domů košík kačenek, a udělal si takový jarní houbový salát. Už ani nevím, co jsem tam kromně anglické slaniny dal, ale nebylo to špatné, teda asi dvě hodiny. Po těch zhruba dvou hodinách po večeři se dostavila silná nevolnost, ani nebudu popisovat, jak razantním způsobem se můj organismus té večeře zbavil. To trvalo asi hodinu kroucení nad záchodem. A jak to rychle přišlo, tak to odešlo.
Dobře, asi ta anglická nebyla zrovna čerstvá, řekl jsem si a nevěnoval jsem tomu větší pozornost.
Za několik dnů jsme u kamaráda na zahradě pekli kačenky plněné masovou směsí, bylo nás celkem devět konzumentů a krásně jsme si pochutnali. Za asi dvě hodiny se objevily stejné příznaky u dvou z nás. V tu chvíli jsem už věděl, že to nebude anglickou slaninou a pamatuju se, jak jsem si sliboval, že už je nikdy nevezmu do "huby".....No uvidíme na jaře.
Na internetu, už nevím přesně kde jsem se dočetl, že kačenka sice není jedovatá, ale obsahuje látku, na kterou člověk může dostat alergii a v tu chvíli se pro něj stává nejedlou.
Máte někdo podobnou zkušenost? Klidně pište.
Těm z Vás, kterým kačeny nevadí přeji labužnické pochutnání...No a nám alergikům nezbyde, než si upéct masovou kačenku pěkně se zelím a knedlíkem....a myslím, že si taky pochutnáme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šaman Šaman | E-mail | Web | 17. února 2010 v 13:07 | Reagovat

Ahoj,
před časem na toto téma proběhla diskuse vyvolaná článkem p. Havránka.
Více o jedovatosti kačenek a smržů je v odkazu:
http://www.smrze.cz/toxic.htm

2 Kryšot Kryšot | 18. února 2010 v 1:15 | Reagovat

[1]:Díky za odkaz,moc zajímavé, já už jsem to někde četl, ale nevim už kde. Po smržich mi není nic, ale kačenky jdou za chvíli ven.... Jinak Tvé stránky jsou hodně zajímavé, já se o smrže taky dost zajímám, většinou je nechávám na lokalitě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.